Üyelik Sözleşmesi

1)      Taraflar

A) www.avlon.com.tr İnternet Sitesinin Faaliyetlerini Yürüten Şafak Mahallesi Karanfil Caddesi 854. Sok No: 8/A Gölbaşı/ANKARA Adresinde Mukim Start Elektronik San ve Tic Ltd Şti (www.avlon.com.tr) Olarak Anılacaktır.

B) (www.avlon.com.tr) internet sitesine üye olan internet kullanıcısı ( "Üye" )

 

 

2)      Sözleşmenin Konusu Ve İçeriği

İşbu Sözleşme’nin konusu (www.avlon.com.tr) internet sitesinden ve (www.avlon.com.tr)  Tarafından Sunulan Teknik Bilgi ve Satış Hizmetlerinden Faydalanma Şartlarının Belirlenmesidir.

 

3)      Tarafların Hak ve Yükümlülükleri

Üye, (www.avlon.com.tr)  internet sitesine üye olurken verdiği kişisel ve diğer sair bilgilerin kanunlar önünde doğru olduğunu, (www.avlon.com.tr)  bu bilgilerin gerçeğe aykırılığı nedeniyle uğrayacağı tüm zararları aynen ve derhal tazmin edeceğini beyan ve taahhüt eder.

Üye, (www.avlon.com.tr)  tarafından kendisine verilmiş olan şifreyi başka kişi ya da kuruluşlara veremez, üyenin söz konusu şifreyi kullanma hakkı bizzat kendisine aittir.

Bu sebeple doğabilecek tüm sorumluluk ile üçüncü kişiler veya yetkili merciler tarafından (www.avlon.com.tr)   karşı ileri sürülebilecek tüm iddia ve taleplere karşı, (www.avlon.com.tr)  söz konusu izinsiz kullanımdan kaynaklanan her türlü tazminat ve sair talep hakkı saklıdır.

Üye (www.avlon.com.tr)  internet sitesini ve (www.avlon.com.tr)   tarafından sunulan satış hizmetlerini kullanırken yasal mevzuat hükümlerine riayet etmeyi ve bunları ihlal etmemeyi baştan kabul ve taahhüt eder. Aksi takdirde, doğacak tüm hukuki ve cezai yükümlülükler tamamen ve münhasıran üyeyi bağlayacaktır.

(www.avlon.com.tr)  üye verilerinin yetkisiz kişilerce okunmasından ve üye yazılım ve verilerine gelebilecek zararlardan dolayı sorumlu olmayacaktır. Üye, (www.avlon.com.tr)  internet sitesinin ve satış sisteminin hizmetlerinin kullanılmasından dolayı uğrayabileceği herhangi bir zarar yüzünden (www.avlon.com.tr) tazminat talep etmemeyi peşinen kabul etmiştir. Üye, (www.avlon.com.tr) diğer internet kullanıcılarının yazılımlarına ve verilerine izinsiz olarak ulaşmamayı veya bunları kullanmamayı kabul etmiştir. Aksi takdirde, bundan doğacak hukuki ve cezai sorumluluklar tamamen üyeye aittir. İşbu üyelik sözleşmesi içerisinde sayılan maddelerden bir ya da birkaçını ihlal eden üye işbu ihlal nedeniyle cezai ve hukuki olarak şahsen sorumlu olup, (www.avlon.com.tr)  bu ihlallerin hukuki ve cezai sonuçlarından ari tutacaktır. Ayrıca; işbu ihlal nedeniyle, olayın hukuk alanına intikal ettirilmesi halinde, (www.avlon.com.tr) üyeye karşı üyelik sözleşmesine uyulmamasından dolayı tazminat talebinde bulunma hakkı saklıdır.

(www.avlon.com.tr)  her zaman tek taraflı olarak gerektiğinde üyenin üyeliğini silme, müşteriye ait dosya, belge ve bilgileri silme hakkı vardır. Üye işbu tasarrufu önceden kabul eder. Bu durumda, (www.avlon.com.tr)  hiçbir sorumluluğu yoktur.

(www.avlon.com.tr)  internet sitesinde yer alan her türlü bilginin doğruluğu, eksiksiz olması, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette (www.avlon.com.tr)   tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir.Kullanıcı hiçbir şekilde web Sitesi’nde yer alan bilgilerin ve/veya portal hizmetlerinin hatalı olduğu ya da bu bilgilere istinaden zarara uğradığı iddiasında bulunamaz. (www.avlon.com.tr) hiçbir şekil ve surette ön ihbara ve/veya ihtara gerek kalmaksızın her zaman söz konusu bilgileri ve/veya Teknik Bilgi ve Satış hizmetlerini değiştirebilir, düzeltebilir ve/veya çıkarabilir. (www.avlon.com.tr)  web Sitesi’nin ve Teknik Bilgi ve Satış hizmetlerinin hatasız olması için her türlü tedbiri almıştır. Bununla birlikte sitede mevcut yada oluşabilecek hatalar ile ilgili herhangi bir garanti verilmemektedir.

(www.avlon.com.tr) internet sitesinde yer alan her türlü bilginin doğruluğu, eksiksiz olması, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette (www.avlon.com.tr) tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Kullanıcı hiçbir şekilde web Sitesi’nde yer alan bilgilerin ve/veya Teknik Bilgi ve Satış hizmetlerinin hatalı olduğu ya da bu bilgilere istinaden zarara uğradığı iddiasında bulunamaz.

(www.avlon.com.tr)  hiçbir şekil ve surette ön ihbara ve/veya ihtara gerek kalmaksızın her zaman söz konusu bilgileri ve/veya Teknik Bilgi ve Satış hizmetlerini değiştirebilir, düzeltebilir ve/veya çıkarabilir.

(www.avlon.com.tr) Sitesi’nin ve Teknik Bilgi ve Satış hizmetlerinin hatasız olması için her türlü tedbiri almıştır. Bununla birlikte sitede mevcut ya da oluşabilecek hatalar ile ilgili herhangi bir garanti verilmemektedir.

(www.avlon.com.tr) internet sitesinde malzemeler ve dokümanlar hiç bir surette üye tarafından değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz ve yeniden yayınlanamaz.

(www.avlon.com.tr) tarafından (www.avlon.com.tr) internet sitesinin iyileştirilmesi, geliştirilmesine yönelik olarak ve/veya yasal mevzuat çerçevesinde siteye erişmek için kullanılan Internet servis sağlayıcısının adı ve Internet Protokol (IP) adresi,Siteye erişilen tarih ve saat, sitede bulunulan sırada erişilen sayfalar ve siteye doğrudan bağlanılmasını sağlayan Web sitesinin Internet adresi gibi birtakım bilgiler toplanabilir.bu konuda herhangi bir itirazda bulunmayacağını kabul ve taahhüt eder.

(www.avlon.com.tr) internet sitesinde yer alan, bunları içeren ama bunlarla sınırlı olmayan tüm malzeme ve dokümanlar. (www.avlon.com.tr) mülkiyetinde olup, bu malzeme ve dokümanlara ilişkin telif hakkı ve/veya diğer fikri mülkiyet hakları ilgili kanunlarca korunmakta olup, bu malzemeler ve dokümanlar üye tarafından izinsiz kullanılamaz, iktisap edilemez ve değiştirilemez.

 Bu (www.avlon.com.tr)  web sitesinde adı geçen ürünler başkaca şirketler ve ürünleri sahiplerinin ticari markalarıdır ve ayrıca fikri mülkiyet hakları kapsamında korunmaktadır.

Taraflar, (www.avlon.com.tr)   ait tüm bilgisayar kayıtlarının tek ve gerçek münhasır delil olarak, HUMK madde 287'ye uygun şekilde esas alınacağını ve söz konusu kayıtların bir delil sözleşmesi teşkil ettiği hususunu kabul ve beyan eder. (www.avlon.com.tr) sitenin içeriğini dilediği zaman değiştirme, kullanıcılara sağlanan herhangi bir hizmeti değiştirme yada sona erdirme veya (www.avlon.com.tr) sitesi'nde kayıtlı kullanıcı bilgi ve verilerini silme hakkını saklı tutar.

 

4)      Güvenlik
(www.avlon.com.tr) için en önemli konu kullanıcıların güvenliğidir kullanıcı güvenliğini en üst seviyede tutabilmek için her türlü çalışmayı yapmaktadır.

Bu nedenle siparişin verildiği an ödeme bilgilerinin kontrolü yapılır siparişinizin gönderilmesi için öncelikle, siparişinizin onaylandığına dair size e-mailin yollanması gerekmektedir. Bankanın kredi kartı ödemesini de kabul etmesi gerekmektedir.

Normal şartlarda, (www.avlon.com.tr) dan yaptığınız alışverişler, siparişin banka onayının sağlıklı olarak alınması halinde, ANKARA içine elinize geçen e-mailden sonraki ilk 5 iş günü içerisinde, diğer şehirler ise sipariş tarihini takip eden 7 iş günü içerisinde KARGO ile ulaştırılır.

5)      Kargo Bedeli
Ürün fiyatlarımıza lojistik faaliyetler için eklenti yapılmadığında kargolarımız alıcıya karşı ödemeli olarak gönderilmektedir.(ücretsiz kargo kampanyalı ürünler hariç)

 

6)      Çalışma Saatleri.
Ankara içinden verilen siparişler, banka ve finans onayı alındıktan sonra en geç 3 iş günü (Pazartesi-Cuma) içerisinde, Ankara dışından verilen siparişler ise en geç 5 iş günü (Pazartesi -Cuma) içerisinde Kargoya teslim edilir. ÖĞLEN saat 2:00dan sonra verilen siparişler ertesi gün işleme alınır. Bayram ve tatil günlerinde işlem yapılmaz. Mesainin başladığı gün siparişler değerlendirilir. Cuma günleri sabah saat 10:00dan sonra verilen siparişler Pazartesi günü işleme alınır.

 

7)      Teslimat ve Kargo Ücretleri
Taşımacılık ve teslimat ücretleri, siparişlerin içeriğine, seçilen teslimatın türüne ve teslimatın yapılacağı ile göre değişiklik gösterir. Taşıma ücret bilgileri, alışverişin gerçekleştiği ödeme ekranlarında ayrıntılı olarak görülebilir.

8)      Yurtdışı teslimatları
(www.avlon.com.tr) sistem üzerinden yapılan satışlarda yurtdışına henüz teslimat yapmamaktadır.ancak müşteri temsilcilerimizle görüşmeniz kaydı ile gümrükleme işlemi yapabilmektedir.

9)      Kategorilere göre özel teslimat şartları
(www.avlon.com.tr) sunduğu ürün ve hizmetlerin farklı özellikleri nedeniyle, taşıma ve teslimat koşullarında zaman zaman görülen değişiklikler yaşanmaktadır.
Örneğin, Herhangi bir sistem montaj hizmeti satın alınması durumunda montajı ile ilgili kategorisinden yapılan alışverişlerde, siparişin kime ne zaman, tam olarak hangi saatte ve hangi adrese gönderileceği sistemin montajının nasıl yapılacağı ile ilgili bilgiler için Müşteri Hizmetleri Departmanı devreye girer.

10)  Gönderim kısıtlaması olan ürünler
Yasal düzenlemeler ve ürünlerin özel nitelikleri gereği, bazı (www.avlon.com.tr)kategorilerinde özel teslimat kısıtlamaları yapılmaktadır.
Örneğin, Projeksiyon perdesi kategorisindeki bazı ürünler yalnızca ANKARA depomuzdan teslimatı yapılmaktadır. Perde büyüklükleri kargo taşımalarına uygun olmaması gibi durumlarda ürünün özel kargo yapılması gerekmektedir. Türkiye nin Her Tarafına Kargo ve ambar taşıma Firmalarının Alması Koşulu İle Satılabilmektedir. Bu gibi özel kısıtlamalar için müşteri temsilcileriyle görüşmeniz gerekebilir. (www.avlon.com.tr) müşteri hizmetlerinden ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

 

11)  Satışı Yasak ve Kısıtlı Olan Ürünler
(www.avlon.com.tr) T.T.K. kurallarına ve Etik kurallara uygun şirket anlayışına sahiptir. Bu nedenle, bu tip ürünlerin satışını, pazarlamasını ve prezantasyonunu, müşterilerin memnuniyet ve rahatını öngörerek (www.avlon.com.tr)  sisteminde bu tür ürünlerin satışını gerçekleştirmemektedir.

 

12)  Siparişiniz elinize ulaşmadıysa...
Siparişinizle ilgili soru ve sorunlarınızın çözümü için, satış temsilciniz ile de görüşe bilir. Müşteri Hizmetleri Yetkililerine e-posta ([email protected] )göndermeniz yeterlide olabilir. Uzmanlarımız en yakın zamanda durumu değerlendirecek ve çözümlerle ilgili bilgi vermek üzere sizlerle iletişim kuracaktır.

13)  İade koşulları,1

Müşteri (www.avlon.com.tr) dan kaynaklanan sorunlar sebebiyle mağdur olduğu takdirde 7 gün içerisinde ürünü kargo bedeli ödemeksizin iade etme hakkına sahiptir. 7 Gün içerisinde iade edilemeyen ürün onaylanmış sayılıp iade kabul edilmemektedir. Ürünün Kutu, Poşet, Ambalaj kayıp veya deforme olduğu durumlarda ürün iade alınmamaktadır.

14)  İade koşulları,2
Müşteri (www.avlon.com.tr) dan kaynaklanmayan sorunlar sebebiyle mağdur olduğu takdirde 7 gün içerisinde müşteri ürünün sadece kargo bedelini karşılamak suretiyle iade etme hakkına sahiptir.Ürünün Kutu, Poşet, Ambalaj kayıp veya deforme olduğu durumlarda ürün iade alınmamaktadır.

15)  Kullanılan Sistemin Yapısı,

(www.avlon.com.tr) tüm sistemi web tabanlıdır. IdeaSoft® Akıllı E Ticaret Sistemini Kullanan Firmamız Böylece kullanıcıların tanınması ve veri güvenliklerinin sağlanması üyelik bilgilerinin onaylanması işlemi hızla gerçekleştirir. Sistem üzerinde müşteri kredi kartı bilgileri bulundurulmaz müşteri ödemelerini bankanın Verdiği sanal pos üzerinden Banka kendisi yapar ve firmamıza sadece ödeme bilgileri görünür bu nedenle sistem içerisinde müşteri kredi kartı bilgileri asla barındırılmaz.

 Bu işlemler sırasında Web sitesi sizin bilgisayarınıza "cookie" adlı veriler Bilgi Gönderilir, bu bilgi sizin tekrar bu siteye döndüğünüzde sunucuları sizi tanısın ve sizin daha önceden yaptığınız değişiklikleri ve özelleştirmeleri size gösterebilsin diyedir. Gönderilen kullanıcıların, tek yapmaları gereken, bilgisayarlarını belirli aralıklarla güncellemektir.
Siz kendi isteğinizle bilgilerinizi sunmadığınız sürece, bir çerez sadece aşağıdaki bilgileri taşıyabilir:
* Sizin daha önce siteyi ziyaret etmiş olduğunuzu
* Siteyi ziyaret tarihinizi
* Hangi sayfaları ziyaret ettiğinizi
* Siteyi son ziyaretinizde kullandığınız üye adını

16)  Bilgi Güvenliği

Kullanıcılara ait kişisel ve gizli bilgilerin tümü, güvenli elektronik sistemlerdeki standartlara uygun olarak saklanmaktadır. Bu bilgiler, yetki sahibi (www.avlon.com.tr) personeli dışında hiçbir kimse tarafından görülemez. Mevcut T.C. kanunları ve uluslararası kanunlar çerçevesinde oluşan zorunlu durumlarda ise söz konusu bilgilere, kullanıcı denetimi altındaki bir sistem ile müşteri onayı altında bir sistem üzerinden ulaşılabilinir.
(www.avlon.com.tr), kullanıcılardan derlediği bu kişisel ve hassas bilgileri, kullanıcı onayı olmaksızın hiçbir isim altında, hiçbir nedenle ve hiçbir muhatap nezdinde açıklamamayı, söz konusu bilgileri üçüncü şahıslarla paylaşmamayı ve hiçbir surette kötüye kullanmamayı taahhüt ve garanti eder.

17)  Bilgi Paylaşımı için hususlar;
(www.avlon.com.tr) yukarıda sözü edilen kişisel içerikli bilgiler dışındaki genel kullanıcı bilgilerini, sunduğu hizmetleri daha verimli kılmak ve müşteri memnuniyetini en yüksek seviyede tutabilmek amacıyla analiz ederek yorumlamak ve seçkin iş ortakları ile paylaşmak hakkını saklı tutar.
Ayrıca, kullanıcılar onay verdikleri takdirde, bu bilgiler
(www.avlon.com.tr) tarafından değerlendirilerek ürün güncellemeleri, indirim duyuruları ve özel teklifler amacıyla kullanılabilir.

18)  Güvenli Alışveriş Garantisi
(www.avlon.com.tr) en gelişmiş güvenlik sistemleri ile korunmakta ve alışveriş yapanlar için yüzde yüz güvenlik sağlamaktadır.
Firmamız üyelerinin kişisel bilgilerine, kredi kartı verilerine ve tüm diğer hassas bilgilerine
(www.avlon.com.tr) personeli de dâhil olmak üzere, hiçbir üçüncü şahıs, izinsiz erişemez.yetkilendirilmiş personel dışında kimse bu sisteme ulaşamaz ve yetkili personelin bu bilgileri 3. Şahıslarla paylaşması kesinlikle yasaktır.

Sözleşmenin Feshi  

İşbu sözleşme üyenin üyeliğini iptal etmesi veya (www.avlon.com.tr)  tarafından üyeliğinin iptal edilmesine kadar yürürlükte kalacaktır. (www.avlon.com.tr)  üyenin üyelik sözleşmesinin herhangi bir hükmünü ihlal etmesi durumunda üyenin üyeliğini iptal ederek sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedebilecektir. Üyelik sözleşmesinin koşullarını hiçbir şekil ve surette ön ihbara ve/veya ihtara gerek kalmaksızın her zaman değiştirebilir, güncelleyebilir veya iptal edebilir. Değiştirilen, güncellenen ya da yürürlükten kaldırılan her hüküm, yayın tarihinde tüm üyeler bakımından hüküm ifade edecektir.

 Kullanıcı istediği takdirde [email protected] 'a e-posta atarak e-mail veritabanından çıkmayı talep edebilir.üyeliğinin iptalini isteyebilir.

İhtilafların halli

İşbu sözleşmeye ilişkin ihtilaflarda Ankara Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

Yürürlük

Üyenin, üyelik kaydı yapması üyenin üyelik sözleşmesinde yer alan tüm maddeleri okuduğu ve üyelik sözleşmesinde yer alan maddeleri kabul ettiği anlamına gelir. İşbu Sözleşme üyenin üye olması anında akdedilmiş ve karşılıklı olarak yürürlülüğe girmiştir.