Gizlilik ve Güvenlik Politikası

Site’de kredi kartı ile alışveriş yapmak aşağıdaki güvenlik protokollerine tabidir: Kişisel bilgileriniz, kart numaranız ve şifreleriniz sitemizde kayıt edilmez, saklanmaz ve tarafımızdan kesinlikle görülmez. Kart işlem güvenliğiniz sertifikalı 256 bit SSL şifrelemesi kullanılmaktadır. 3D Secure ile banka tarafından sunulan şifre güvenliği ile sizin bildirmiş olduğunuz telefonunuza gelen şifre ile sizin girmiş olduğunuz şifre ile onayınız olmadan kimse işlem yapamaz ve sizlere yüksek güvenli kredi kartı kullanımı imkanı sunulmaktadır.

Start Elektronik Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi istisnai durumlarda şüpheli işlemlerde bankadan sözlü olarak siparişin teyidini isteyebilir. Bu durumda bankanız sizi bankada kayıtlı bilgilerinizden ulaşarak arayacak ve siparişiniz ile ilgili teyit isteyecektir. Bankanızın size ulaşabilmesi için bankanızda kayıtlı bulunan kişisel bilgilerinizin güncel olduğundan emin olunuz. Firmamız hiç bir şekilde sizi arayıp ya da e-mail, mesaj atıp şifre sormaz ya da kredi kartı bilgilerinizi talep etmez bu tür bir durum olması durumunda kesinlikle şifrenizi ya da kart bilgilerinizi paylaşmayın ve gerekli yerleri bilgilendirin.  

3D Güvenlik işlemleri sebebiyle, kayıtlı bulunan telefon numaranızın doğru olduğundan emin olunuz, siparişiniz ile ilgili her türlü bilgilendirme için ise sisteme girmiş olduğunuz e-posta adresiniz kullanılacaktır.

İşlem Güvenliği

Site`de alışverişleriniz Cloudflare, Inc. Global Sign ExtendedSSL(Secure Socket Layer) gibi çeşitli SSL sertifikası veren firmaların garantisi altındadır.

SSL sertifikasının görevi, kullanıcı bilgisayarı ile sitenin bulunduğu ana makine (server) arasındaki bilgi akışının güvenli olarak yapılmasını sağlamaktır. Bu sayede ziyaretçi-sunucu arasındaki bilgiler şifrelenmiş olarak paketlenir ve ancak kullanıcı tarayıcısı (browser) veya sunucu tarafından çözülür. Böylelikle kullanıcı tarafından sunucuya gönderilecek önemli bilgiler, kredi kartı, üye bilgileri, şifre vs. sunucuya ulaşıncaya kadar geçeceği network sistemlerinde okunamaz veya alınamaz.

avlon.com.tr, işbu Gizlilik Politikası ve Kullanım Sözleşmesi'nde tanımlı olan haller haricinde kişisel bilgileri herhangi bir şirket veya üçüncü kişilere açıklamayacaktır. avlon.com.tr hiç bir zaman ziyaretçilerin, kayıtlı kullanıcıların ve ortakların kişisel bilgilerini üçüncü şahıslara satmamaktadır.

Kişisel bilgiler; adı soyadı, adresi, telefon numarası, e-posta adresi gibi kullanıcıyı tanımlamaya yönelik her türlü diğer bilgiyi ifade etmektedir.

ÜYELİK BİLGİLERİNİZİN GİZLİLİĞİ VE GÜVENLİĞİ

Mağazamıza üye olmak için girmiş olduğunuz tüm bilgiler, (avlon.com.tr) Start Elektronik San ve Tic Ltd Şti tarafından 3.parti firma veya kişilerle paylaşılmayacaktır.

Mağazamız bazı dönemlerde müşterilerine ve üyelerine kampanya bilgileri, yeni ürünler hakkında bilgiler, Promosyon bilgileri gönderebilir. Üyelerimiz bu gibi bilgileri alıp almama konusunda her türlü seçimi üye olurken yapabilir ve sonrasında üye girişi yaptıktan sonra hesap bilgileri bölümünden bu seçim ayarlarını değiştirilebilmektedir.

Üye olurken verdiğiniz tüm bilgilere sadece siz ulaşabilir ve siz değiştirebilirsiniz. Üye giriş bilgilerinizi güvenli koruduğunuz takdirde başkalarının sizinle ilgili bilgilere ulaşması ve bunları değiştirmesi mümkün değildir. Bu amaçla, üyelik işlemleri sırasında 128 bit SSL güvenlik alanı içinde hareket edilir. Bu sistem kırılması mümkün olmayan bir uluslararası bir şifreleme standardıdır.

KREDİ KARTI GÜVENLİĞİ

Şirketimiz, alışveriş sitelerimizden alışveriş yapan kredi kartı sahiplerinin güvenliğini ilk planda tutmaktadır. Kredi kartı bilgileriniz hiçbir şekilde sistemimizde saklanmamaktadır.

Kredi kartı bilgileri sistemimizde kayıt edilmediği gibi hiçbir şekilde ödeme işlemleri İnternet sitemiz içerisinde gerçekleşmez tamamen banka tarafında tanımlanmış sitelerde kredi kartı işlemleri yapılır ve bankaların sanal pos sistemi üzerinden işlem yürütülür ödeme onayı 3D güvenlik ile tarafınızdan onaylanır.

İnternet ten alışveriş yapa bilmek için sanal kart kullanabilir yada asıl kartınıza internetten alışverişe yetki verilmiş kredi kartları tarafından işlem yapılabilir ve bu işlem için müşteri hizmetlerinden yada mobil uygulamaları üzerinden İnternet ten alışveriş özellik aktif edilmek zorundadır.

Ayrıca 3D güvenlik sistemi ile sitemizden ürün satın almanız için vermiş olduğunuz mobil telefon numaranıza 3D güvenlik şifresi (onay şifresi) yollanır onay şifresini sizden başka kimse göremez ve bu şifreyi bilemez bankaların güvenlik Prosedürlerini lütfen takip ediniz.

İşlemler sürecine girdiğinizde internet sitemizin güvenli bir sitede olduğunuzu anlamak için dikkat etmeniz gereken iki şey vardır.

1.  https://www.avlon.com.tr/sayfa https:Bunlardan biri tarayıcınızın en üst satırında bulunan bir https: anahtarı sonunda mutlaka (s) harfi bulunması bu sitenin uluslararası güvenlik sertifikasının olduğunu gösterir bu olmayan sayfalara dikkat etmeniz gerekmektedir bizim sitemizin tamamı bu şekilde korunmaktadır.

2.  İşlemler süresince girdiğiniz sitenin iletişim bilgilerinin doğruluğunu ve firmanın markasının veya ismini inceleyip güvenli, yasal vergi numarası olan firmadan ürün aldığınızı kontrol edebilirsiniz. 

Telefon numarası arayabilir ya da resmi olarak alınmış sabit telefon numarası belirtilmiş olmasına ya da Türkiye'de hizmet veren telekomünikasyon firmalarına ait telefon numarası sahibi firmalardan ürün almaya dikkat edilmelidir.

Bu güvenli bir İnternet sayfasında olduğunuzu gösterir ve her türlü bilgileriniz şifrelenerek korunur.

Kişisel bilgiler, ancak satış işlemleri sürecine bağlı olarak ve verdiğiniz talimat istikametinde kullanılır.

Alışveriş sırasında kullanılan kredi kartı ile ilgili bilgiler alışveriş sitelerimizden bağımsız olarak Rapid tarafından 128bit SSL (Secure Sockets Layer) protokolü ile şifrelenip sorgulanmak üzere ilgili bankaya ulaştırılır.

Kartın kullanılabilirliği onaylandığı takdirde alışverişe devam edilir. Kartla ilgili hiçbir bilgi tarafımızdan görüntülenmez ve kaydedilmediğinden, üçüncü şahısların herhangi bir koşulda bu bilgileri ele geçirmesi engellenmiş olur.

Online olarak kredi kartı ile verilen siparişlerin ödeme/fatura/teslimat adresi bilgilerinin güvenilirliği şirketimiz tarafından Kredi Kartları Sahtekârlığı 'na karşı denetlenmektedir.

Bu yüzden, alışveriş sitelerimizden ilk defa sipariş veren müşterilerin siparişlerinin tedarik ve teslimat aşamasına gelebilmesi için öncelikle finansal ve adres/telefon bilgilerinin doğruluğunun onaylanması gereklidir.

Bu bilgilerin kontrolü için gerekirse kredi kartı sahibi müşteri ile veya ilgili banka ile irtibata geçilmektedir.

Fatura kredi kartı sahibinin sistem üzerinden vermiş olduğu bilgilere göre düzenlenmektedir ve bilgilerin gerçeğe aykırı olduğunun tarafımızdan anlaşılması durumunda kontrolü için gerekirse kredi kartı sahibi müşteri ile veya ilgili banka ile irtibata geçilmektedir. 

Ek bir güvenlik olarak satın alan kişinin cep telefon bilgileri mutlaka kontrol edilip ürünün gönderim bilgileri mesaj yol u ile cep telefonuna bildirilir bu işlem yasal telefon kullanıcısı olan cep numarasının sahibi için bir güvenlik yöntemidir.

Bilgi hattı veya müşteri hizmetleri servisi bulunan ve açık adres ve telefon bilgilerinin belirtildiği İnternet alışveriş siteleri günümüzde daha fazla tercih edilmektedir. Bu sayede aklınıza takılan bütün konular hakkında detaylı bilgi alabilir, online alışveriş hizmeti sağlayan firmanın güvenirliği konusunda daha sağlıklı bilgi edinebilirsiniz.

Not: İnternet alışveriş sitelerinde firmanın açık adresinin ve telefonun yer almasına dikkat edilmesini tavsiye ediyoruz. Alışveriş yapacaksanız alışverişinizi yapmadan ürünü aldığınız mağazanın bütün telefon / adres bilgilerini not edin. Eğer güvenmiyorsanız alışverişten önce telefon ederek teyit edin.

E-POSTA GÜVENLİĞİ

Sitemiz Müşteri Hizmetleri’ne, herhangi bir siparişin izle ilgili olarak göndereceğiniz e-postalarda, asla kredi kartı numaranızı veya şifrelerinizi yazmayınız.

Sipariş sistemimiz tamamen site üzerinden yapılmaktadır ve sizden e posta ile sipariş onayı istenmez.

Havale ödeme sadece havale ile ürün satın aldığınız ürünler için banka hesap numaraları tarafınıza bildirilir.

E-postalarda yer alan bilgiler üçüncü şahıslar tarafından görülebilir. Bu konu ile ilgili birçok haber duymaktayız ve internet güvenliği için elimizden gelen her türlü tedbiri almaya çalışmaktayız. 

Şirketimiz e-postalarınızdan aktarılan bilgilerin güvenliğini hiçbir koşulda garanti edemez.

Size siparişinizin içeriğini bilgilendirme dışında kredi kartı numaranızı isteyen herhangi bir e-mail va da farklı bir mesaj yollandığında lütfen bizi bilgilendiriniz.